Porady jak nosić czapkę przy długich włosach

porady jak nosić czapkę przy długich włosach
Noszenie czapki przy długich włosach może być wyzwaniem. Dlaczego? Pewnie sama wiesz 🙂 Ponieważ ugniatają się, puszą, przetłuszczają, kołtunią. Eh te włosy, kochamy je, ale zimą mogą sprawiać problemy 🙂

Na szczęście istnieje kilka sposobów i tricków na noszenie czapki przy długich włosach. 
Poniżej znajdziesz porady jak nosić czapkę przy długich włosach.

Sprawdź nasze tipy i wyglądaj kwitnąco pomimo mroźnego otoczenia.

Porady jak nosić czapkę przy długich włosach
Luźne czapki:

Wybierz czapki o większym rozmiarze lub luźniejszym fasonie, które zapewnią więcej miejsca na włosy. Niektóre czapki mogą pozostawiać odgniecenia na włosach, szczególnie jeśli masz lokowane lub falowane włosy.

I tu wkraczamy my – na przykład nasza czapka This it it jest stworzona specjalnie aby nie ugniatać włosów. Ma luźniejszy fason dzięki czemu posiada naturalną wentylację, która pomagają utrzymać przewiewność. 

Podobnie nasze czapki all season w wersji long świetnie nadają się dla długich włosów. Z uwagi na to, że są elastyczne – dopasowują się do różnych objętości włosów.

Jeżeli chcesz ciepłą czapkę z polarem, ale po prostu luźniejszą – również mamy coś dla Ciebie – wybierz rozmiar męski lub “większy niż męski” – elastyczny polar utrzyma czapkę na głowie, jednak nie zrobi krzywdy Twojej fryzurze.

Porady jak nosić czapkę przy długich włosach
Luźno opadające włosy na ramiona:

Rozpuść włosy, ułóż je na ramionach i załóż czapkę. Unikaj natomiast tych czapek, które są ciasne i mocno przylegają do głowy. Luźniejszy fason da włosom przestrzeń i pozwoli im swobodnie opadać po obu stronach czapki. Teraz Twoje piękne włosy są ozdobą zimowej stylówki.

Porady jak nosić czapkę przy długich włosach
Związanie włosów:

Zapleć włosy w warkocz lub zrób kitkę na bok. Włosy nie poplączą się, ale nadal będzie je widać przy twarzy, co nada Ci dużo uroku.. W ten sposób zmniejszysz objętość włosów, co ułatwi noszenie czapki. Taki trick jest prosty i pomoże Ci utrzymać włosy bez nieładu i składu oraz zapobiegnie plątaniu się niesfornych kosmyków. 

Porady jak nosić czapkę przy długich włosach
Włosy na przód:

Przed założeniem czapki pochyl się tak jakbyś chciała umyć włosy nad wanną – delikatnie pociągnij włosy do przodu, szczególnie w okolicy czoła. Możesz to zrobić palcami lub grzebieniem o szerokich zębach. Załóż czapkę i ułóż wystające włosy. To sprawi, że po zdjęciu czapki włosy nie będą przyklapnięte, “spłaszczone” i ugniecione 🙂

Porady jak nosić czapkę przy długich włosach
Serum przeciw elektryzowaniu się włosów:

Przed wyjściem z domu nałóż na swoje włosy trochę serum lub oliwki do włosów co sprawi, że włosy nie będą się puszyć i elektryzować.

Osobiście polecam moje ulubione: Serum Happy Ends marki Anwen

Porady jak nosić czapkę przy długich włosach
Stylizacja po zdjęciu czapki:

Po zdjęciu czapki odśwież swoje włosy – potrząśnij parę razy głową i delikatnie rozczesz włosy palcami. Jeżeli olejek lub inne produkty lekko przetłuściły włosy – użyj odrobiny suchego szamponu – zredukujesz nadmiar produktów i nadasz włosom objętości.

Podsumowując, każda z nas jest inna, każda ma inne włosy, lubi inne fryzury i inne czapki. Próbuj różnych sposobów noszenia czapek, aż znajdziesz taki, z którym czujesz się najlepiej. Jeżeli Twoje włosy są podatne na elektryzowanie się, plączą się lub szybko przetłuszczają – znalezienie swojego tricku może trochę zająć, ale BĄDŹ DZIELNA!

Po więcej porad i tricków jak nosić czapkę zapraszamy do czytania naszych artykułów oraz na naszego kanału na You Tubie 🙂

A tu znajdziesz linki do paru kolorów czapek This is it oraz czapek all season 🙂

Pozdrawiam Was i Wasze włosy!
Agata

Podziel się swoją opinią

Newsletter

Wpisz swój adres e-mail poniżej i zapisz się do naszego newslettera