MATERIAŁY i JAKOŚĆ
bawełna

To włókno naturalne, które charakteryzuje się miękkością i oddychalnością. Ma zdolność wchłaniania wilgoci dzięki temu jest przyjazna dla skóry nawet dla alergików. Bawełna jest wytrzymała i elastyczna dlatego świetnie nadaje się do produkcji czapek.

To naturalne włókno, które jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych materiałów tekstylnych na świecie. Charakteryzuje się wyjątkową miękkością i niesamowicie utrzymuje ciepło. W produkcji wykorzystujemy różnego rodzaju wełny: owcze, moher, z alpaki, z merynosa i inne.

Nasza podstawowa kolekcja jest tworzona z mieszanek wełny z akrylem. Dzięki temu czapki są super kolorowe, miękkie w dotyku i niegryzące. Dodatek akrylu sprawia, że czapki są bardziej wytrzymałe, a dodatek wełny uszlachetnia je i dodaje właściwości grzewczych.

materiały

To syntetyczne włókno, które jest miękkie i przyjemne w dotyku. Jest świetną alternatywną dla osób uczulonych na naturalne włókna. Włóczka akrylowa występuje w bogatej gamie kolorystycznej co sprawia, że produkty z niej tworzone mogą mieć niesamowite odcienie. Akryl jest wytrzymały i łatwy w pielęgnacji.

czapka zimowa z polarem

To syntetyczny materiał, który charakteryzuje się  miękkością i puszystością. Polar doskonale izoluje, dlatego zapewnia ochronę przed chłodem, nawet w najzimniejsze dni. Jest lekki, oddychający i elastyczny, dzięki czemu utrzymuje czapkę w konkretnym rozmiarze i zapobiega rozciąganiu się.

czapka podszyta jedwabiem

Jedwab jest naturalnym materiałem włókienniczym, pozyskiwanym z kokonu jedwabnika morwowego. Charakteryzuje się wyjątkową gładkością, połyskiem i oddychalnością. To sprawia, że jest ceniony w produkcji luksusowej odzieży i tekstyliów. Wszywamy go no czapek z naturalnych włókien.

sklepy wolne od futer czapki

Z dumą należymy do programu “Sklepy wolne od futer”.  Do produkcji naszych czapek oraz dodatków zimowych nie używamy futer zwierzęcych. Pomagamy tworzyć świat wolny od cierpienia zwierząt.

zero waste brain inside

U nas nic się nie marnuje. Większość naszych produktów jest wykonywana ręcznie – straty materiałów są praktycznie zerowe.   Czapki ze zwrotów wprowadzamy do ponownej sprzedaży w atrakcyjnych cenach, a produktami, które z powodu małych uszkodzeń, nie nadają się do sprzedaży obdarowujemy fundacje i domy dziecka.