Materiały

WEŁNA

To naturalne włókno, które jest jednym z najstarszych i najbardziej cenionych materiałów tekstylnych na świecie. Charakteryzuje się wyjątkową miękkością i niesamowicie utrzymuje ciepło. W produkcji wykorzystujemy różnego rodzaju wełny: owcze, moher, z alpaki, z merynosa i inne.

BAWEŁNA

To włókno naturalne, które charakteryzuje sie miękkością i oddychalnością. Ma zdolność wchłaniania wilgoci dzieki temu jest przyjazna dla skóry nawet dla alergików. Bawełna jest wytrzymała i elestyczna dlatego świetnie nadaje się do produkcji czapek.

AKRYL

To syntetyczne włókno, które jest miękkie i przyjemne w dotyku. Jest świetną alternatywną dla osób uczulonych na naturalne włókna. Włóczka akrylowa występuje w bogatej gamie kolorystycznej co sprawia, że produkty z niej tworzone mogą mieć niesamowite odcienie. Akryl jest wytrzymały i łatwy w pielęgnacji.

POLAR

To syntetyczny materiał, który charakteryzuje się  miękkością i puszystością. Polar doskonale izoluje, dlatego zapewnia ochronę przed chłodem, nawet w najzimniejsze dni. Jest lekki, oddychający i elastyczny, dzięki czemu utrzymuje czapkę w konkretnym rozmiarze i zapobiega rozciąganiu się.

Seniorki

Wszystko u nas jest made in Poland. Produkcja wcale nie jest łatwa. Jak zapewne już wiecie, dajemy zatrudnienie Seniorkom, które mogą dorobić sobie do emerytury, robiąc to, co kochają w domowym zaciszu. Co tydzień nasze Seniorki dostają materiały, z których robią czapki (oczywiście zgodne z opracowanymi wcześniej modelami). Pracują w domu i raz w tygodniu widujemy się u nas w biurze. Sprawdzamy wykonanie, dodajemy metki, pięknie pakujemy i wysyłamy do naszych klientów.

Sklepy wolne od futer

Sklepy wolne od futer” to inicjatywa i program, którego celem jest promowanie etycznego i odpowiedzialnego podejścia do mody oraz ochrony zwierząt. W ramach tego programu sklepy odzieżowe i sklepy internetowe zobowiązują się do nieoferowania wyrobów z naturalnego futra, takich jak futrzane płaszcze, czapki czy futerkowe dodatki.

Z dumą należymy do programu “Sklepy wolne od futer”.  Do produkcji naszych czapek oraz dodatków zimowych nie używamy futer zwierzęcych. Pomagamy tworzyć świat wolny od cierpienia zwierząt.

Zero Waste

U nas nic się nie marnuje. Z racji tego, że większość naszych produktów jest wykonywana ręcznie – straty materiałów są praktycznie zerowe. Z każdej resztki włóczki jesteśmy w stanie zrobić nową czapkę lub opaskę. Za krótkie skrawki polaru zużywamy do czapek dla dzieci. 

Czapki ze zwrotów wprowadzamy do ponownej sprzedaży w atrakcyjnych cenach, a produktami, które z powodu małych uszkodzeń, na nadają się do sprzedaży obdarowujemy fundacje i domy dziecka.